Važ si svých nedostatků.

6. srpna 2016 v 15:04 | Natalie |  Theme Posts
"Máš svůj sen, musíš investovat všechno."
Ale co, když to někdy doopravdy nejde? Všechny své sny přeci plnit nemůžeme. Ikdyž se budeme snažit. Nikdy nebudeme dost spokojeni. Dost šťastni. Nic není dokonalé. Naše sny možná jsou. Ale to je představivost. Tady nejsme v pohádkách..
Snů už jsem měla hodně. Čeho bych chtěla dosáhnout nebo co bych chtěla umět. Čím bych chtěla být. Ale relita je krutá a nikdy vám nezařídí život bez chybičky, jaký vidíte ve filmech nebo v pohádkách. Je to asi nějak takhle:
Kdo má dlouhé vlasy, chce krátké vlasy.
Kdo má blond vlasy, chce tmavé vlasy.
Kdo nemá peníze, chce peníze.
Kdo moc chce být zdravý, není zdravý.
A někdo si zdravý dobrovolně ničí.


Dobře. Někdo kdo má dlouhé vlasy si je v budoucnu může zkrátit, to ano. Ale jak si může člověk s krátkými vlasy nechat udělat dlouhé. Snažili se to nahradit příčeskami, ale příčeky nejsou to pravé a my to dobře víme. Pouze si nahrazujeme krutou realitu. Plníme si svůj sen ikdyž víme, že není reálný.

Asi před půl rokem se mi zalíbila gymnastika (sportovní). Věděla jsem, že je pozdě a že už jsem moc stará, ale jestli splnění snů opravdu existuje, tak se mi to podaří. Říkala jsem si naivně. Mluvila jsem o tom s mamkou a tátou a říkali, že jestli v našem městě něco takového je, tak nemají problém mě přihlásit. Jenže to by nebyl život aby bylo všechno bez problému..
Samozřejmě v našem městě nic nebylo. Takže jsem hledala v okolí a našla jsem dvě. Jedna odsud byla asi 20 km a druhá asi 15. Řekla jsem to mamce a ta samozřejmě řekla, ať mi to zařídí táta. Táta tam volal a mluvil s tím vedoucím a on mu při mém věku rovnou řekl, že toto dělají holčičky od 4 let a že to pro mě není už možné. Můj sen se rozpadl, ale pořád jsem doufala, pořád tu bylo to druhé číslo.

Pilně jsem cvičila. Chtěla jsem mít alespoň vlastní průpravu. Dřív jsem neuměla ani kotrmelec a teď jsem dala i dozadu. Naučila jsem se provaz a trochu i roštěp, most a pak i most krásně bez chyby ze stoje a zvednout se. Naučila jsem se dát si nohu k hlavě a udělat škorpióna (cvik). Dokonce jsem se snažila i o stojku a hvězdu, ale to se mi doteď nejde naučit.

Pak jsem se táty zeptala, jestli už volal na to druhé číslo. Řekl mi, že ne. Že to prý nemá cenu a nikde by mě nevzali. Dělala jsem, že to chápu a jakmile mě odvezl domů tak jsem skočila do postele a začaly se mi řinout slzy. Pokud se sny mají plnit a já se snažila za každou cenu, tak proč to nevychází. Obětovala bych všechno, kdyby mě ta vzali. Dokonce i tanec, který miluju. Řekla jsem, že bych si to i zaplatila ze svého. Ale prostě to nešlo.

Možná, kdyby jsme se odstěhovali do nějakýh větších měst, kde by byly jiné možnosti, ale to asi těžko.. Prostě jsem chtěla to, co jsem neměla.. Záviděla těm gymnastkám na olympiádě, o kterých jsem věděla, že už je to ani moc nebaví.. Měli můj sen a moc si toho nevážily.
Takže teď vím, že každý z nás nosí něčí sen. Ať je to cokoliv. A proto bysme si měli vážit každých našich nedostatků, protože pro někoho je to sen. Věc, kterou vědi, že nemohou mít ani kdyby byli miliardáři. Například povahy, genetiku jako oči, vlasy a tím, že si nasadíme čočky nebo obarvíme vlasy realitu nezměníme..

"Važ si svých nedostatků, pro někoho mohou být snem."

xoxo


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 6. srpna 2016 v 15:12 | Reagovat

To je mi líto že tě nevzali, když tě to tak baví :-(

2 Suzeinne Suzeinne | Web | 6. srpna 2016 v 15:36 | Reagovat

To není možné!
Já jsem taky na gymnastiku už moc stará, i když ne zas taaak moc. A taky se mi strašně líbí. A taky mě nikde nechtěli vzít, ale nakonec mě vzali do školního kroužku, ale to není žádná gymnastika. Jsem sice ohebná, ale jinak hrůza.
A článek se ti moc povedl.

3 *Mushroom* *Mushroom* | Web | 6. srpna 2016 v 16:34 | Reagovat

Krásně napsaný článek. Škoda že tě nevzali, leckdy mohou být ti starší nakonec i lepší než malé děti, kterým se to znechutí už v dětství. Ale můžeš si říct, že umíš ty cviky a to ti jen tak nikdo nevezme. Naučila ses něco nového a můžeš to pokládat za nějaký svůj osobní úspěch :)

4 Hermione Hermione | Web | 9. srpna 2016 v 14:06 | Reagovat

Je mi to líto s tou gymnastikou, ale takhle to prostě ve sportu chodí... Což mě dost mrzí. Já bych hrozně ráda začala s biatlonem, ale nejen, že u nás pro to nejsou podmínky, ale asi jsem na to prostě stará.
Já mám hlavu plnou snů a možná proto mám i hlavu plnou starostí a smutku z toho, když něco není tak, jak jsem si to vysnila.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama